Nie od dziś wiadomo, że mamy do czynienia z różnymi osobowościami dzieci. Są te, które bardzo chętnie korzystają z różnych form spędzania wolnego czasu, a także te, które wolą bezpieczne zabawy wyuczone przez rodziców. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy zarówno aktywne dziecko, jak i wycofane nie przepadają za spędzaniem wolnego czasu na dworze. Jak zachęcić malucha do wynurzenia się z domu?

Ogranicz komputer!

Nie oszukujmy się: komputer i telewizja opanowały dzieciństwo naszych pociech. To nie wina rodziców, ponieważ w oglądaniu telewizji w wyznaczonych godzinach nie ma nic złego. Do zagłębiania się w wirtualny świat już kilkulatków zachęcają producenci zabawek! Tworząc lalki lub figurki z postaciami z bajek wręcz namawiają do oglądania kolejnych przygód w telewizji lub grania w internetowe gry. Coraz więcej kilkulatków potrafi obsługiwać komputery, nawet jeśli ich starsi wujkowie robią to z oporem! Jeśli więc chcesz, żeby Twoje dziecko przestało interesować się domowymi zajęciami koniecznie ogranicz korzystanie z komputera i telewizji. To one w największym stopniu odwracają uwagę od innych zajęć.

Kup mu rower!

Inną metodą do zainteresowania dziecka spędzaniem czasu na dworze, jest kupno roweru. W końcu nie ma nic lepszego niż własne dwa kółka! Jeśli chcesz dodatkowo zachęcić swojego kilkulatka do nauki jazdy na rowerze możesz kupić mu na początku pojazd bez pedałów. Taką opcję oferują między innymi rowerki BERG, które napędzane są jedynie poprzez odpychanie się dziecka od ziemi. Uczą je równowagi i niesamowicie męczą, przez co masz gwarancję, że dziecko po powrocie do domu będzie niezwykle spokojne.